Kaip įdomiai žaisti namie?

10/12/2022

fawn pug lying on bed
fawn pug lying on bed

Už lango šalta, niūru, šuniukui į lauką nesinori, o namuose nuobodu? Siūlome išbandyti šias idėjas ir smagiai praleisti laiką namuose. Taip ne tik palaikysite šuns fizinį aktyvumą, tačiau ir lavinsite jo mąstymą.

Grobio persekiojimas

Šis žaidimas naudingas tuo, jog leis šuniukui panaudoti savo prigimtinį instinktą griebti grobį bei padės lavinti kitus impulsus.

Kaip žaisti – padarykite kambaryje kuo daugiau laisvos vietos, t. y. didelius baldus patraukite į kambario kraštus. Žaidimui tereikės lazdelės su viename gale pririšta virve su žaislu ar kitu masalu. Tokį žaislą galite tiek įsigyti daugelyje šunų prekių parduotuvių, tiek ir pasigaminti patys. Lėtai tempkite žaislą, retkarčiais sustodami. Nesukite žaislo ratais – lėtas „grobio” tempimas padės Jūsų augintiniui susikaupti.

Nepamirškite – leiskite kartais šuniukui sučiupti „grobį”. Jei nuolat žaidimą „laimėsite” ir patrauksite žaislą, šuniukas praras susidomėjimą.


Skanėstų ieškojimas ir slėpynės

Šio pobūdžio žaidimai ugdo šuns pasitikėjimą savimi bei lavina problemų sprendimo įgūdžius.

Kaip žaisti – liepkite šuniukui sėdėti bei laukti. Tada parodykite jam slepiamą skanėstą. Eidami per kambarį ranka palieskite keletą vietų, tarsi slėpdami tenai skanėstą. Vienoje iš vietų iš tiesų paslėpkite skanėstą ir duokite komandą ieškoti. Raginkite ir drąsinkite šuniuką, jei iš karto jam nesiseks, bei entuziastingai džiaukitės, kai jis pasieks tikslą.

Labiau pažengusiems šią užduotį galima pasunkinti – slepiamą skanėstą (ar netgi žaislą) paslėpkite Jūsų šuniui nematant, kaip judate (pavyzdžiui, kelioms minutėms uždarydami jį kitame kambaryje). Būkite kūrybingi – sunkinkite užduotį slėpdami skanėstą stalčiuje ar šuns guolyje!

Skanėstus taip pat galite slėpti ir rankoje, leisdami šuniukui „atspėti“, kurioje rankoje yra prizas. Tokio žaidimo esmė paprasta – sugniaužkite kumščius, viename laikydami kvepiantį skanumyną taip, kad jis šiek tiek matytųsi. Paklauskite šuns, kurioje rankoje skanėstas, ir paskatinkite komanda „paimk“. Kai šuniukas pabaksnos nosimi teisingą ranką, pagirkite ir atgniaužę kumštį atiduokite prizą. Jei šuniukas pabaksnos „neteisingą“ ranką – žaismingai sušukite „Oi!” ir parodykite, jog nieko toje rankoje neturite. Kai šuniukas perpras taisykles, pasunkinkite žaidimą ir skanėstą kumštyje paslėpkite visiškai, kad jo nesimatytų.

Dar puikus skanėstų slėpimo variantas yra uostymo kilimėliai. Kilimėlį galite įsigyti daugelyje šunų prekių parduotuvių arba pasigaminti patys. Jo esmė – daugybė juostelių, tarp kurių galite paslėpti skanėstus. Paprasčiausia „buitinė“ uostymo kilimėlio alternatyva yra susuktas rankšluostis ar pledas, kurių klostėse galima prislėpti skanėstų.

Kaip žaisti – paslėpkite klostėse skanėstų ir leiskite šuniukui juos surasti pasitelkiant vien savo uoslę. Žinoma, yra „gudručių“, kurie tokį žaidimą labai greitai perpranta ir užuot kantriai ieškoję skanėstų, tiesiog papurto daiktą, kuriame skanėstai yra paslėpti, ir susirenka viskas iškritusias gėrybes nuo grindų.

Taip pat galite žaisti ir tikras slėpynes. Šio žaidimo yra galimi du variantai, priklausomai nuo to, kiek yra žaidėjų.

Kaip žaisti – jei gyvenate ne vieni, šis žaidimas puikiai sujungs visus šeimos narius. Tereikia vienam šeimos nariui prilaikyti šunį, kol kiti slepiasi namuose. Tuomet šuniukas paleidžiamas ir kiekvienas pasislėpęs žmogus jį turi pašaukti paeiliui. Radus žmogų – pagyros šuniukui ir apdovanojimas.

Jei gyvenate vienas, liepkite šuniukui sėdėti ir pasilikti toje pačioje vietoje, o Jūs pasislėpkite. Tai padarius, sušukite šuniukui „ateik“ ar „pas mane“ komandą. Daugiau šuniuko nekvieskite – leiskite jam Jus surasti tik pagal kvapą. Jus radus – pagyros ir apdovanojimai!

Nuo vieno prie kito

Mankšta – geriausias žaidimo būdas labai energingam šuniukui. Šis žaidimas idealiai tinka žaisti lauke, tačiau sėkmingai gali būti pritaikytas ir namuose. Ypač naudingas, jei norite užtvirtinti komandą „pas mane“.

Kaip žaisti – šiam žaidimui reikia dviejų žmonių pilnomis kišenėmis skanėstų. Esmė paprasta – vienas žmogus duoda komandą ateiti ir apdovanoja šuniuką skanėstu, tuomet kitas žmogus pašaukia šuniuką ir atbėgus šuniukas gauna skanėstą. Idealu, jei žmonės stovi skirtinguose kambariuose, tuomet toks lakstymas ne tik užtvirtins komandą „pas mane“, tačiau taip pat ir puikiai išvargins šuniuką.

Virvės traukimas

Virvės traukimo žaidimas yra tinkamas žaisti ne tik lauke, bet ir namuose. Jis ne tik smagus bei įtraukiantis, tačiau tai taip pat ir puiki fizinė veikla.

Kaip žaisti – kad žaidimas Jūsų šuniukui būtų įdomus, leiskite šuniukui kartas nuo karto laimėti ir atimti iš Jūsų virvę. Taip pat šio žaidimo metu galite mokyti jį naujų komandų, kaip „paleisk“.

Žaislų vardų mokymasis

Šis žaidimas tikrai privers Jūsų šuniuką gerai pasukti galvą! Jo esmė – išmokyti šuniuką atpažinti konkretų savo žaislą.

Kaip žaisti – išsirinkite Jūsų šuns mėgstamą žaislą ir pasikvieskite jį pas save. Padėkite žaislą tarp jūsų ir sakykite jo pavadinimą, pavyzdžiui, „triušis“. Žiūrėkite į žaislą ir laukite veiksmo iš šuns. Kai šuo palies ar paims žaislą, užfiksuokite šį momentą sakydami „taip“ ar „geras“ ir apdovanokite skanėstu. Kartokite kelis kartus, kol šuniukas atpažins žodį „triušis“.

Žaidimo pasunkinimas – padėkite priešais šuniuką jo jau atpažįstamą žaislą (šiuo atveju, triušį) ir du daiktus iš šonų, kurie nėra šuniukui įdomūs, pavyzdžiui, mentelė ir šukos. Vėl sakykite „triušis“ ir laukite, kol šuniukas pasirinks teisingai. Tuomet užfiksuokite šį momentą pasakydami „taip“ ar „geras“ ir apdovanokite šuniuką.

Sunkiausia versija – padėkite priešais šunį jo jau atpažįstamą žaislą (triušį) per vidurį, tada viename jo šone kitą šuns žaislą, o kitame šone – neutralų daiktą, pavyzdžiui, šukas. Sakykite „triušis“ ir laukite, kol šuniukas pasirinks teisingai. Užfiksuokite šį momentą ir apdovanokite šuniuką. Vėliau neutralų daiktą galite pakeisti kitu šuns žaislu ir kai matysite, jog šuniukas lengvai tarp trijų siūlomų žaislų pagal komandą pasirenka triušį, pradėkite mokyti kito žaislo vardo!

Nepamirškite! Žaidimai turi būti saugūs tiek šuniukui, tiek šeimininkui. Žaidimai namie šunims labai naudingi, tačiau jei jie trunka per ilgai ar yra per agresyvūs, tai gali neigiamai paveikti Jūsų augintinį. Baikite žaidimų sesiją, kai tiek Jums, tiek šuniukui yra smagu. Tai užtikrins, kad šuniukas su džiaugsmu lauks sekančio žaidimų laiko ir žaidimai nekels jam neigiamų asociacijų su nuovargiu ar nusivylimu. Smagiai ir įdomiai žaisdami žaidimus palaikysite šuniuko fizinį aktyvumą ir lavinsite mąstymą, o svarbiausia, Jūsų šuniukas bus laimingas. Pavargęs šuo – laimingas šuo!

Smagaus laiko kartu!

adult golden retriever with cookie bone on nose
adult golden retriever with cookie bone on nose
dog's paws
dog's paws